Kwiaty na imieniny

Imieniny wciąż wielu osobom kojarzą się z rozdawanymi goździkami, które były dyżurnymi kwiatami na każdego rodzaju okazje. Każdy kojarzy kombinacje goździk para rajstop. O imieninach pamiętamy częściej niż o urodzinach, siłą rzeczy zapewne, ponieważ w kalendarzu mamy ściągę właśnie na imieniny. Życzenia imieninowe składamy w każdy dostępny sposób, przez telefon, e-mail, sms, rzadziej wysyłamy kartki pocztowe.

kwiaty
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Przede wszystkim wybieramy niestety rozwiązania łatwe, brak nam czasu na spotkania z przyjaciółmi, więc i na składania życzeń nie mamy czasu, a szkoda bo oddala nas to od innych ludzi sprawiając, że stajemy się osamotnieni, a życzenia imieninowe to dobry pretekst, żeby odświeżyć znajomość z dawno nie widzianymi przyjaciółmi, rodzinom, zrobić krok w stronę odbudowania cieplejszych relacji. Człowiek potrzebuje przyjaciół, rodziny a obecny styl i tempo życia skazuje nas na osamotnienie. Życzenia imieninowe to dobry sposób na okazanie sympatii, szacunku a przede wszystkim tego, że pamiętamy.

Imieniny – kartka czy sms?

Raz w roku każda z bliskich nam osób tak z rodziny, jak i ze znajomych ma swój szczególny dzień. Warto pamiętać o imieninach ważnych dla nas osób, nawet jeśli na cod zień nie mamy dla nich czasu. Życzenia imieninowe sprawią przyjemność i sprawią, że jubilat poczuje się wyjątkowo, bez względu w jaki sposób te życzenia przekażemy, czy zadzwonimy, wyślemy esemesa, czy też wyślemy wiadomość e-mail.

kwiaty
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Najodpowiedniejsza formą są oczywiście życzenia przekazywane osobiście, w sposób uroczysty, co świadczy o szacunku i sympatii do osoby obchodzącej imieniny. Poza tym to jest doskonała okazja do spotkania, które normalnie odkładamy z dnia na dzień, z powodu braku czasu. Życzenia imieninowe to sposób na okazania przywiązania, sympatii, szacunku ale przede wszystkim pokazać że się pamięta, a to jest w tym wszystkim najważniejsze. Przekładając większość swojego życia w świat wirtualny, tylko tam mamy czas porozmawiać, ze znajomymi, zatracamy kontakt z bliskimi nam osobami, które często bardzo chciałyby widywać nas częściej.